sobota, 7 stycznia 2017

Był plener z daliami a teraz będzie wystawa

(Przygotowana wystawa, fot. Grzegorz Fiedorowicz)
W czasie IV Olsztyńskiej Wystawy Dalii w 2016 roku grupa Artystycznej Rezerwy Twórczej spotkała się na plenerze by malować na słoikach i butelkach dalie (zobacz zdjęcia z pleneru:  Plener z daliami grupy A*R*T). Teraz przyszła pora by te prace pokazać szerszej publiczności.

Malowanie w przestrzeni publicznej i dyskusje o przyrodzie są niezapomnianym przeżyciem. Fizyczne efekty jednego z takich spotkań można będzie zobaczyć na wystawie w czasie Nocy Biologów 2017, 13 stycznia 2017 roku,

Motywem prezentowanego na wystawie malowania jest chęć czynienia świata piękniejszym, nawet jeśli to piękno jest ulotne. Podstawowym surowcem są odpady cywilizacji nadmiernej i szybkiej konsumpcji – szklane butelki i słoiki (zbędne opakowania). Wykorzystaliśmy także stare i już niepotrzebne szkoło laboratoryjne. Zebranym "śmieciom" nadaliśmy nową wartość. Jest to filozoficzny podtekst nadawania rzeczom zbędnym - także i ludziom wykluczonym, spisanym na straty, zapomnianym - nowej ważności i wartości. A w zasadzie jest to odkrywanie, dostrzeganie tej wartości. Bo ona już tam jest. (czytaj więcej)

Miejsce: Szklarnia Wydziału Biologii i Biotechnologii, ul Heweliusza 22, 

Godz. 8.00-20.00.

Stanisław Czachorowski

a niżej kilka zdjęć z pleneru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz