środa, 8 lutego 2017

Koncert Karnawałowy: arie operetkowe, musicalowe i filmowe

Klub Pracowników Baccalarium 
Klub Regionalny Kresowiacy 
Stowarzyszenia Absolwentów UWM 
Związek Nauczycielstwa Polskiego – Klub Seniora 
zapraszają 
17.02.2017 r. o godz. 17.00 na 
 Koncert Karnawałowy arie operetkowe,musicalowe i filmowe Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopran Lucyna Żołnierek-Frenszkowska - fortepian 

miejsce spotkania Klub Pracowników UWM Baccalarium ul. Prawocheńskiego 4a Kortowo 
 WSTĘP WOLNY

Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran

W 2002 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby. W latach 2000- 2001 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2002 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

W 2013 r. uzyskała tytuł  doktora sztuk muzycznych w zakresie wokalistyka w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
           W czasie studiów brała udział w licznych koncertach: kameralnych, symfonicznych, spektaklach operowych (realizacja partii Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, partii Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta) i operetkowych (partia Rozalindy w „Zemście nietoperza” J. Straussa) W 2002 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej pod  dyr. Z. Rycherta w partii solowej sopranu wykonując „Requiem” W.A.Mozarta. Od 1999 roku bierze udział w licznych mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków m.in. Marię Fołtyn, Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Jadwigę Rappe, R. Werlińskiego, B. Makala, Jadwigę Rappe czy Bożenę Betley.
                   Po studiach kontynuuje działalność artystyczną, uczestniczy w różnych przedsięwzięciach muzycznych m. in.: w koncertach kameralnych i symfonicznych. Występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce i za granicą z recitalami muzyki kameralnej , realizuje dzieła oratoryjno-kantatowe oraz operowe (partia Micaeli w „Carmen” G. Bizeta, partia Hrabiny w „Weselu Figara”  W. A. Mozarta oraz  partia Madame Butterfly  w „Madame Butterfly”  G. Pucciniego).
         Brała udział w  muzycznych festiwalach m.in. w  "Olsztyńskich Koncertach Organowych" , w Festiwalu „O Warmio moja miła" Feliksa Nowowiejskiego w Jonkowie,  w Międzynarodowym  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Klasztorze OO. Cystersów w Jędrzejowie, w Letnich  Koncertach Muzyki Wokalnej -„Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie,  w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  Radom – Orońsko, w Międzynarodowym  Festiwalu  Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie,  w "Świętolipskich  Wieczorach " w Bazylice p.w. Nawiedzenia  NMP w Świętej Lipce,  Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej w Pruszkowie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku oraz  w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii .
      Ma w repertuarze wiele pieśni zarówno polskich kompozytorów jak i obcych, liczne arie operowe, operetkowe czy musicalowe, w tym prawykonania .  Posiada w dorobku płyty CD w tym prawykonanie („25 Polskich pieśni ludowych z Warmji” Op.21 nr 8 - F. Nowowiejskiego) oraz nagrania dla TVO, TVP 3 oraz Radia Olsztyn z muzyką klasyczną i rozrywkową. .
      W  2015 roku artystka  nawiązała współpracę z zespołem kameralnym Pro Musica Antiqua pod kierunkiem prof. Leszka Szarzyńskiego, z którym występuje w najbardziej znanych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur.  W 2016 roku otrzymała za działalność kulturalną Nagrodę Prezydenta im. Feliksa Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych oraz  honorową odznakę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
         Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Ponadto, Ewa Alchimowicz – Wójcik pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i w Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie.


Lucyna Żołnierek – Frenszkowska
         Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego i Wydział Instrumentalny w klasie fortepianu oraz Podyplomowe Studia w Zakresie Kameralistyki. Pracowała jako wykładowca na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i  w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie.
      Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską. Bierze udział w koncertach kameralnych. Do najważniejszych osiągnięć zalicza prawykonanie mazurków op. 20 Feliksa Nowowiejskiego oraz współpracę z Paulosem Raptisem,
Wspólnie z solistką Ewą Alchimowicz-Wójcik nagrała płyty  CD z wcześniej wymienionymi cyklami pieśni Feliksa Nowowiejskiego.

 Jest współinicjatorem powstania Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej „Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie i organizatorem cyklicznych spotkań z muzyką wokalną w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Za działalność kulturalną otrzymała w roku 2010 Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna. Od roku 2012 współpracuje z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz