sobota, 4 lutego 2017

Nauka do kwadratu (Uniwersytet Dzieci)

Fundacja Uniwersytet Dzieci otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Dzięki temu już w drugim semestrze startuje pilotażowo kierunek dla młodzieży w wieku 14-16 lat - Nauka do kwadratu. 

Zajęcia odpowiadają na zainteresowania nastolatków, ale też na potrzeby i wymagania współczesnego świata. Każda ze specjalizacji będzie inspiracją do krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej. Studia na tym kierunku są szansą na rozwijanie pasji i pomocą w trudnym wyborze kierunku dalszej nauki. Mamy nadzieję, że nowoczesne podejście do nauki, odkrywanie jej tajemnic w atrakcyjny i angażujący sposób zachęci młodzież do znalezienia drogi rozwoju.

Nauka do kwadratu wiąże się z założeniami ministerialnego programu - Fundacja otrzymała ponad 92 tys. zł na jego realizację. Dzięki temu nowy kierunek zostanie uruchomiony aż w 3 miastach: Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Do wyboru będą specjalizacje m.in. takie jak Biologia, Sztuka, Architektura krajobrazu, Programowanie czy Informacja genetyczna. Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy i specjaliści z uczelni wyższych. 

Więcej informacji o nowym kierunku znajdą Państwo na: http://www.uniwersytetdzieci.pl/kierunki/nauka-do-kwadratu

Serdecznie zapraszamy na studia! Więcej informacji o programie “Uniwersytet Młodego Odkrywcy” http://www.nauka.gov.pl/projekty-i-inicjatywy/uniwersytet-mlodego-odkrywcy.html

Dominika Niedźwiecka 
Koordynator

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz