piątek, 19 sierpnia 2011

Floryści Dzieciom na zamku w Olsztynie

"Serdecznie zapraszamy Panie Profesorze Pana oraz uczestników spotkań z Collegium Copernicanum do udziału w florystycznych spotkaniach przygotowanych wspólnie z Muzeum Warmii i Mazur na zamku w Olsztynie.

20 sierpnia o godzinie 11.00- 13.00 spotykamy się na dziedzińcu Zamku Olsztyńskiego w Muzeum Warmii i Mazur. Muzeum już poraz drugi wspiera Akcję Floryści Dzieciom i na czas zajęć wstęp na zamkowy dziedziniec jest bezpłatny. Akcja Floryści Dzieciom to hasło ogólnopolskiego programu społecznego w którym spotykają się dzieci i polscy floryści.Na warsztatach serdecznie powitamy sympatyków prekursorskiej w Polsce hortiterapii gdzie w tym wypadku przez przygodę, kontakt z kwiatami i florystyką dzieci często bardzo chore doznają ulgi. Radość z przebywania wśród roślin wyzwala dodatkową chęć do walki z chorobą. Akcja Floryści Dzieciom prowadzona jest na terenie całego kraju w ponad 50 miastach. Stowarzyszenie Zielone Dzieci zaprasza na Zielone Warsztaty będące częścią programu który realizujemy wspólnie z Instytutem Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 2007 roku. Celem Akcji jest edukacja poprzez zabawę z eko-florystyką. Zawitaliśmy już z mazurskimi tematami na odział rehabilitacji w IP CZD Warszawie a teraz spotkamy się w Olsztynie z naszymi dziećmi. Okres wakacji to dla większości dzieci czas odpoczynku.

Kontakt z kwiatami i roślinami, możliwość samodzielnego ich układania, czy wreszcie fachowe wskazówki prowadzących zajęcia, to doskonała forma zarówno rozrywki jak i edukacji. Chcemy w ten sposób umilić czas pobytu dzieciom w sierpniowe dni w Olsztynie mieście nazywanym "Zielonym Ogrodem". Celem spotkania jest propagowanie ekologii przez florystykę jako sztukę układania kwiatów. Warsztaty przez nas prowadzone to zielona forma florystycznej edukacji dla każdego nie mają ograniczeń wiekowych a wstęp jest wony. Zapoznamy dzieci i dorosłych z tajnikami zawodu florysty oraz spróbujemy zaszczepić miłości do kwiatów co w młodym wieku skutkuje pełnym rozwojem emocjonalnym życia dorosłego. W trakcie spotkania opowiemy o mazurskich zwyczajach dożynkowych oraz zaprosimy do wspólnego oddania głosu na Mazury w konkursie Mazury Cud Natury. Liczymy też na ciekawe rozmowy przy warsztatowym stole uczestnikami Collegium Copernicanum i gawędę profesorską o tajemniczych chruścikach żyjących wśród mazurskich i warmińskich roślin. Na Dzieciaki czekają niespodzianki przygotowane przez p. Halinę Ciunel Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Olsztyna- opiekuna Akcji w Olsztynie oraz olsztyńską Kawiarnię Moja i jej właściciela Tomasza Derdonia.

21 sierpnia o godzinie 11.00 spotykamy się zaś przed Muzeum w Mrągowie.

„Floryści Dzieciom 2011” na Warmii i Mazurach wspiera Portal Polskich Florystów ForumKwiatowe.pl jako organizator całego ogólnokrajowego przedsięwzięcia. Partnerem akcji jest sieć wysyłkowa EuroFlorist. Patronat honorowy nad tą ogólnopolską imprezą objęło Biuro Kwiatowe Holandia. Patronat medialny: Radio WNET. Organizatorem Akcji na Warmii i Mazurach oraz na terenie Mrągowa jest Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

Nasze dzieci wykonają dwie kompozycje florystyczne pod okiem florystki mgr Zofii Wojciechowskiej i dr Katarzyny Ząbek pracownika UWM. Warsztaty odbędą się z udziałem wolontariuszy. Wykonane prace dzieci zachowają dla siebie i rodziców, zapewniamy miłą zabawę. Wstęp wolny.

Akcja FLORYŚCI DZIECIOM przebiega POD PATRONATEM RADIA WNET"


(fot. Agnieszka Zakrzewska),


1 komentarz:

  1. zdjęcia tutaj: http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/media/set/?set=a.268168999859776.82833.205026672840676&type=1

    OdpowiedzUsuń