poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Skarbiec czyli kolejne miejsce z książkami

Skarbiec to kolejne miejsce "gastronomiczne" z książkami w Olsztynie. Przy Wysokiej Bramie, w miejscu gdzie dawniej był bar To Tu z pierwszymi pizzami w Olsztynie (potem Pizzernia Lipka, na Starówce), i gdzie w czasach studenckich umawialiśmy się na randki, tuż obok małej galerii (galerie również nieliczne w Olsztynie...). Straszące od dawna budynki PTTKu zostały wyremontowane i odmalowane, a z tyłu odnowiono nawierzchnię. Ten zakątek będzie niebawem wyglądał pięknie.
Urocze i klimatyczne wnątrze Skarbca zwraca uwagą... książkami z aforyzmami i dowcipami. To jeszcze jedno gastronomiczne miejsce, w którym można nie tylko jeść. Ale można się spotykać, dyskutowac i... doczytywać.
Z dużą radością witamy takie miejsca w Olsztynie, bo gród nad Łyną jest chyba tylko powierzchownie akademicki. Zdawałoby się blisko 40 tysięcy studentów, kilka tysięcy nauczycieli akademickich wszystkich specjalności... a księgarnie i antykwariaty nieliczne i bardzo ubogie w książki naukowe i popularnonaukowe. Tak jakby nie były drukowane... Czyżby rynek księgarski w zakresie nauki i popularyzacji wiedzy był w Olsztynie tak płytki?
St.Czachorowski

1 komentarz: