środa, 11 maja 2011

Spotkania plenerowe i dyskusje na trawniku

Spotkanie na trawniku z 9. maja pokazało dużą potrzebę niekomercyjnych spotkań i dyskusji o rzeczach ważnych. Trawnik i tereny zielone, jako przestrzeń niekomercyjna, jest szczególnie atrakcyjna dla młodych ludzi (licealistów i studentów). Bo nie trzeba niczego kupować.

Kameralne spotkania z nauką i naukowcami w czasie sprzyjającej pogody spróbujemy organizować na kortowskich trawnikach, z głównym udziałem studentów. Oni mają wielką ochotę na takie otwarte dyskusje, potrzebują jedynie mądrego wsparcia od swoich wykładowców. Potrzebują uwiarygodnienia.

Po poniedziałkowym spotkaniu już jutro kolejne. I to z inicjatywy studentów... Może bogatsi o doświadczenia wrócą do swoich miasteczek, wsi i tam, jako liderzy, zorganizują podobne spotkania dla swoich społeczności lokalnych? Uniwersytecki eksport know how :).

Stanisław Czachorowski

2 komentarze:

  1. Na filmie mignął mi atlas płazów i gadów. Czy można go kupić w księgarni uniwersyteckiej? Tej koło Humana, czy są jeszcze inne? Za moich czasów (ART) była jednak księgarenka na skrzyżowaniu ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. errata:
    3 wiersz od góry - zamiast "jednak" powinno być "jedna" albo "jedyna"

    OdpowiedzUsuń