niedziela, 8 stycznia 2012

Olsztyńska kawiarenka naukowa na Nocy Biologów

W czasie olsztyńskiej Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, w dniu 13 stycznia 2012 r., w godz. 11.00-22.00, czynna będzie kawiarenka naukowa. Tym razem w Collegium Biologiae, w bufecie Jaga. Poza rozmowami z naukowcami i studentami przewidziane są warsztaty pt. "Roślina zdrowia doda - leki z domowej apteki" oraz "Roślina zdrowia doda -zrób sobie krem". To praktyczne i bardzo użytkowe podejście do nauki: praktycze wykorzystanie ziół pod okiem naukowców-botamików, z objaśnieniami substancji czynnych zawartych w ziołach oraz opisem ich działania. W czesi kosmetycznej tych naukowych warsztatów dowiedzieć się będzie można o wykorzystaniu preparatów roślinnych w przemyśle kosmetycznym oraz własnoręcznie wykonać sobie krem. Warsztaty poprowadzą: dr Aldona Fenyk, dr Anna Źróbek-Sokolnik i mgr Magdalena Milewicz.

Nieco później proponujemy spotkanie autorskie z mrągowską pisarką Katarzyną Enerlich ph. "naukowiec i biolog jako temat literacki".

Mimo że w nocy, w piątek trzynastego, w bufecie Jaga (prawie jak Baba Jaga) a w logo jest czarny kot, nie będzie to żaden sabat czarownic tylko pinkik naukowy i spotkanie z naukowcami oraz studentami i pisarką. A że naukowcy mają poczucie humoru to już inna sprawa. Tym ciekawsze będzie spotkanie. Nauka i biologia nie muszą być nudne. Są inspirujace i fascynujące, co łatwo samemu można sprawdzić w ogólnopolską Noc Biologów (na tej stronie szczegółowy program: http://www.nocbiologow.pl/).
St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz