sobota, 18 maja 2013

Noc Muzeów na Dworcu w Węgorzewie


Fundacja Dziedzictwo Nasze zaprasza 18.05.2013 na Noc Muzeów na Dworcu w Węgorzewie. Będziemy tam razem z mikrofonem w Zielonym Archiwum Mówionej Historii. Przeczytamy dzienniki z podróży. Czekamy na kartki z podróży.

W Noc Muzeum na Dworcu Węgorzewa obchodzimy 126. urodziny Ernsta Wiecherta oraz Światowy Dzień Roślin. Wieczorem przygotowywana jest wyprawa szlakiem kolejowym ze starymi latarniami tzw. karbidówkami w poszukiwaniu ziół o zbawiennej mocy św. Andrzeja. Pamiętacie krzyże podróżne na torach? to są właśnie krzyże Św. Andrzeja. W programie wspólne tworzenie Zielonej Księgi Mazurskiej Kolei.

W tę noc dzieciaki mogą pomalować na zielono unikatowe kamyki ... być może na szczęśliwą drogę. Zatem ruszamy.... "ściskając w ręku kamyk zielony" bo już na stacji Węgorzewo stoi dziś wagon a w nim nasz mikrofon- zapraszamy wszystkich miłośników mazurskich kolei do wspólnego nagrania audycji.

Współorganizatorem Nocy Muzeów na Dworcu w Węgorzewie są mazurskie stowarzyszenia: Stowarzyszenie Zielone Dzieci- Mrągowo, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne o/dz Mrągowo, Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta.

Czesław Ilwicki, Zofia Wojciechowska i Sławomir Stefaniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz