niedziela, 27 lutego 2011

Dyskusje o nauce czyli wykorzystanie fotokastów

Nie zawsze zauważamy, że ciekawe i nowatorskie rzeczy dzieją się blisko nas. W Olsztynie za sprawą Sławomira Ostrowskiego (na zdjęciu wyżej, w trakcie przygotowywania fotocastu o narodzinach rzeki, u źródeł rzeki Łyny) narodziła się ciekawa strona z fotokastami. Ostatnio zaskoczyły mnie rozmowy z naukowcami (zob. Fotocasty ). Niezwykle ciekawy pomysł na dyskusję za pośrednicwem internetu z wcześniejszym wykorzystaniem mikrofonu radiowego i aparatu fotograficznego. Mam na myśli serie fotocastów zatytułowanych "...KOŹMIŃSKI REAKTYWACJA. "To cykl rozmów prof. Andrzeja K. Koźmińskiego z kolegami, przyjaciółmi. Rozmowy te ukażą się drukiem, wiosną 2011 roku. U nas [na stronie z fotocastami] prezentujemy wybrane fragmenty rozmów ilustrowane zdjęciami wykonanymi podczas wywiadów".

Sławomir Osa-Ostrowski pisze na swoim portalu :
"Nasze fotocasty łączą reportaż dźwiękowy z fotoreportażem. Dobry reportaż radiowy jest jeszcze lepszy, gdy się go słucha oglądając dobre zdjęcia. Podobnie z fotoreportażem, gdy w tle słyszymy obrazowe dźwięki. Nasze fotocasty możesz ocenić liczbą gwiazdek umieszczonych nad miniaturą. Fotocasty możesz także umieścić na swojej stronie (kopiując kod html). Jeśli chciałbyś zostać twórcą fotocastów, dołącz do naszego grona"

Myślę, że fotokasty (fotocasty) to dobry sposób na ciekawe opowiadanie o nauce i naukowcach. Z całą pewnościa warto i takiej formy spróbować do relacjonowania kameralnych spotkań z nauką i naukowcami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz