czwartek, 3 lutego 2011

Kawiarniane dekupażowanie

12 lutego (sobota), godz. 15.00, w Kawiarni Moja gościć będziemy dwie panie z Elbląga. Tematem spotkania będzie decoupage oraz sztuka ozdabiania i przywracania "starym", nieporzebnym rzeczom zupełnie nowego blasku i nowej wartości. Będzie można nie tylko posłuchać ale i samemu poćwiczyć. Ukrytym przekazem tego spotkania jest swoista filozofia praktyczna odzyskiwania przestrzeni publicznej w mieście XXI w., oraz odkrywanie wartości w rzeczach pozornie niepotrzebnych. Dekorowanie przedmiotów to tylko dyskretna aluzja do naszego modelu konsumpcji oraz stylu życia. Czy ludzie "niepotrzebni" rzeczywiście są nam zbędni? Czy jesteśmy sobie potrzebni i czy potrafimy być ze soba, a nie obok siebie?

Małgorzata Karmasz jest biologiem, nauczycielem w szkole średniej. Monika Kaszubska- Grajkowska (jej prace na fotografiach) jest specjalistką od prawa pracy, zatrudniona w firmie prywatnej. Od dwóch lat są zauroczone techniką zdobienia przedmiotów decoupage. Przyjaźnią się od wielu lat ale decoupage oczarowało nas niezależnie od siebie - można powiedzieć w tym samym czasie ale w różnych miejscach Polski. Uczęszczają na kursy, organizują spotkania decou i zarażają pasją znajomych.
Aktywnie uczestniczą w forum decoupage http://www.decoupage24.pl/. Tam podglądają inne decoupażystki, wymieniają się radami i pomysłami. Cenią rękodzieło - od lat inspirują je różne techniki - ale decoupage pochłonęło bez reszty. Pani Monika prowadzi kursy decou.

zobacz więcej

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz