wtorek, 29 marca 2011

Tulipany, chryzantema cesarska i najpiękniejszy chruściki Japonii

Kultura i nauka mają wymiar globalny i uniwersalny. Collegium Copernicanum spotkaniami tkwiąc zarówno w nauce jak i kulturze, włącza się do akcji "Tulipany dla Cesarskiej Chryzantemy" - czyli olsztyńskiej inicjatywy pomocy dla Japonii, dotkniętej trzęsieniem ziemi. Mamy przyjaciół w Japonii, zarówno artystów jak i naukowców. Drobnym gestem chcemy pokazać naszą solidarność w nieszczęściu jak i we wspólnych sukcesach (które były wcześniej i będą w przyszłości). Spotkania w kawiarni poświęcone będę przede wszystkim Japonii. O całej akcji jeszcze napiszemy. Na razie tylko zapowiedź dwóch spotkań w Kawiarni Moja:

  • 6 kwietnia (środa), godz. 17.30, p. Zofia Wojciechowska (i Stowarzyszenie Zielone Dzieci) opowie o niezwykłym japońskim kwiecie - cesarskiej chryzantemie.

  • 12 kwietnia (wtorek) godz. 17.00 Stanisław Czachorowski opowie o najpiękniejszym japońskim chruściku - Eubasilissa imperialis (Nakahara, 1915) z rodziny Phryganeidae, natomiast Paula Szarzyńska opowie o ogrodach japońskich.
A w Kawiarni Mojej - jako że znajduje się tam znak dziedzictwa kulinarnego - z całą pewnością w tych dniach będzie można skosztować coś słodkiego rodem (lub inspiracji) z Japonii.
(fot. Z. Wojciechowska)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz