wtorek, 15 marca 2011

Kresowa aktywność z Radiem Wnet czyli zapraszają nas do Warszawy

Szanowny Panie Profesorze,

Zapraszamy Pana i Pański ZESPÓŁ w Collegium Copernicanum w dniu 18 marca do Radio Wnet
www.radiownet.pl (zakładka słuchaj) w dniu 18 marca w godzinach 10.00-11.00 będziemy nadawać audycję z Studia Nagraniowego mieszczącego się w Hotelu Europejski w Warszawie (pok. 261) gdzie zapraszamy słuchaczy do udziału w tworzonej przez Radio Wnet audycji w ramach Programu Pomost pt. KresAktiv.

Będzie nam niezmierni miło gdy zechce przyjąć Pan nasze zaproszenie. Będziemy zaszczyceni mogąc spotkać się na antenie naszego radia prze łącza internetowe z przedstawicielem Collegium Coperncanum oraz Jego Sympatykami. Zmierzamy zaprosić w charakterze Gości programu koordynatora obecnie realizowanego programu Instytutu na Rzecz Ekorozwoju z siedzibą w Warszawie, z którym mieliśmy możliwość prowadzić ekologiczną konferencję w Mrągowie. Obecnie InE realizuje nowy niezmiernie ciekawy projekt pt.” Dobry klimat dla powiatów”. Uważam to za cenny pomysł na edukację społeczną oraz bezpośrednie działanie na rzecz rozwoju ekologii przez projekt związany min. z naszym powiatem mrągowskim. Rozmowa na ten temat z przedstawicielem InE tematycznie uzupełni spotkanie poświęcone przyszłości i rozwojowi Mazur. Jesteśmy żywo zainteresowani tym projektem i działalnością Instytutu na rzecz ekorozwoju. Działając w zakresie poszerzenia i budowania nowej jakości przestrzeni publicznej upatrujemy wiele możliwości dla rozwoju Radio Wnet Zielone Dzieciaki, obecnie realizowanych przez nas idei tak bardzo spójnych z misją Collegium Copernicanum oraz InE. W tym miejscu pragnę podziękować Collegium Copernicanum za cenne inspiracje dla naszego dalszego rozwoju.

Państwa udział w programie jest dla nas bardzo ważny. Będziemy wdzięczni za możliwość dalszej wzajemnej współpracy. W tym też duchu składam propozycję tematycznego udziału w mojej audycji. Z wielkim szacunkiem i sympatią odnoszę się do Pańskiej działalności Panie Profesorze. Będę zaszczycona mogąc publicznie powołać się na naszą współpracę.

Stowarzyszenie Zielone Dzieci, które także reprezentuje często w spotkaniach dziennikarskich nawiązuje do Akcji Mazury Cud Natury a przez udział w Światowym Forum Mediów Polonijnych dzięki współpracy z Domem Mediowym „Hektor w Drodze” połączymy się w audycji na zasadzie konferencji Multi medialnej z Dobrzeniem Wielkim i działającym tam w sposób wyróżniający się w Polsce Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz innymi 15 dziennikarzami Polonijnymi.
Od wielu lat zajmuję się problematyką wielokulturowości i historią naszego regionu. Zaprezentujemy w takcie audycji naszą działalnością w ramach Stowarzyszenia Zielone Dzieci działającego dla dobra ekologii i w interesie przyszłych pokoleń. Tematem wiodącym będzie obraz kontaktów Polaków mieszkających poza granicami kraju z Macierzą.

Jako gospodyni programu zaprosiłam dr. Sergiusza Leończyka dziennikarza i działacza polonijnego z Syberii oraz Panią red. Krystynę Zienkiewicz autorkę książki o prof. Andrzeju Stelmachowski , wydawcę jej książki z Wydawnictwa Łośgraf. Być może spotkamy się z Panem Janem Rodzimem z wydawnictwa Aspra i opowiemy o książeczce zawierającej wspomnienia Stanisława Milewskiego o Jego spotkaniu z papieżem JP II a wydanej dzięki moim staraniom i naszego Stowarzyszenia.
Spodziewamy się też przybycia i zabrania głosu w audycji przez Pana Senatora Marka Konopkę. Czekamy na relację z pobytu w trakcie wyborów na Wileńszczyźnie. Audycja jest kontynuacją naszego programu edukacji medialnej młodych Polaków w kraju i na KRESACH oraz dyskusją nad zasadnością wsparcia dla działań internetowej edukacji wielopoziomowej min. ekologicznej oraz mrągowskiego Festiwalu Kultury Kresowej, o którym zamierzamy porozmawiać ze słuchaczami Radio Wnet.

Audycję zrealizujemy w oparciu o muzyczne utwory mrągowskiego FKK oraz zespołu „Sukces”, olsztyńskiego Pro Musica Antiqua, a także zaprezentujemy muzykę udostępnioną przez dr Sergiusza Leończyka i jego zespoły działające na Syberii.
Dnia 18 marca w godzinach 10.00- 11.00 będzie miała miejsce bezpośrednia emisja na falach radia internetowego Radio Wnet, którego dyrektorem jest red. Krzysztof Skowroński.

Z poważaniem
Zofia Wojciechowska
Stowarzyszenie Zielone Dzieci Mrągowo
www.radiownet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz