sobota, 30 marca 2013

Plener członków Grupy A*R*T z ikonami w tle

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-4.05. br. planujemy wyjazd plenerowy członków Grupy A*R*T a szczególnie „Ikonografów” do Wojnowa – dawnego klasztoru Starowierców i istniejącej tam cerkwi.

We wsi Wojnowo znajduje się druga cerkiew oraz cmentarz prawosławny. Msze cerkiewne odbywają się w niedzielę. Zachęcamy więc do spędzenia kilku dni w tej scenerii, która na pewno zainspiruje nas do wielu projektów artystycznych. Będzie to także dobrym uzupełnieniem wiedzy przekazanej nam podczas wykładu dr Grażyny Kobrzenieckiej–Sikorskiej z Wydziału Sztuki pt.” Oblicza artystyczne i duchowe ikony”. 

Budynkach starowierców działa obecnie gospodarstwo agroturystyczne do którego należy kierować pytania o rezerwację noclegów. Oczywiście pobyt można skrócić lub wydłużyć. Oto podstawowe namiary: Urszula Ludwikowska; Wojnowo 76 12-220 Ruciane Nida tel.: 87 425 70 30; kom.: 605 657 668. Koszt noclegu w pokoju dwuosobowym 45zł/os; całodzienne wyżywienie -50zł.

Tak jak w Bałdach - wyjazd może być wyjazdem rodzinnym. Przejazd do Wojnowa każdy organizuje we własnym zakresie. Prosimy zabrać niedokończone prace związane z malowaniem ikon. W „Praktikerze” można zakupić deski o szer. 30, 40, 50,x 80 cm a w Lidlu prawie gotowe deski do malowania. Są to deski dębowe lub bukowe służące w kuchni do krojenia za 10-20zł. Zachęcamy także wszystkich do zwiedzenia czynnej wystawy opraw (koszulek) ikon znajdującej się w muzeum naszego zamku – są piękne, parę także pochodzi z cerkwi i klasztoru z Wojnowa. Wystawa samych ikon rozpocznie się dopiero w maju. 

Halina Krasińska, Antoni Jarczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz