czwartek, 14 sierpnia 2014

Autostopem przez Amerykę

(Nogi, króre przemierzyły obie Aneryki, fot. S. Czachorowski)

Tym razem zapraszamy na wieczorek podróżniczy o Ameryce Środkowej i Północnej. Będzie to opowieść o podróży autostopem od Kanady do Panamy. Bogumiła Socha podzieli się swoimi wrażeniami oraz historiami z trzymiesięcznego pobytu na kontynencie amerykańskim i spróbuje przybliżyć mentalność ludzi z tamtej części świata. Będą to opowieści, których nie ma w przewodnikach.

(Bogumiła Socha w trakcie autostopowiczowych opowieści podczas pierwszego,
wakacyjnego pikniku olsztyńskich blogerów na trawniku, fot. S. Czachorowski)
Opowiadane z perspektywy podróżniczki, która próbowała żyć jak lokalni ludzie, starała się zdobyć ich zaufanie, mieć dla nich czas i słuchać- tylko tak można poznać dane miejsce! Bogumiła od roku jeździ autostopem, w tym czasie pokonała 50 tys. km, odwiedziła 21 krajów i nauczyła się dwóch języków. Specjalnie dla "Słodkiego Zakątka" (Olsztyn, koło Wysokiej Bramy) opowie pierwszy raz o swojej najdłuższej podróży, która bardzo zmieniła jej podejście do świata. Będąc z nami w sobotę o godz. 18. dowiesz się m.in. - który kraj jest najgorszy do podróżowania, a gdzie na pace jedzie się z funkcjonariuszami - o diecie 100 darmowych pomarańczy - o tym, jak nocleg na rampie dla skate'ów może być najlepszym miejscem do życia i dlaczego zostaje się tam prawie tydzień - o ludzkiej życzliwości na każdym kroku - i... o miejscach najpiękniejszych na świecie.

Wpadnij, wypij smakowitą kawę, spróbuj ciasta. Daj się przenieść w świat egzotycznej Nikaragui, Kostaryki, Meksyku, zadaj pytania i włącz się w dyskusję! Odbądź z nami podróż!

Więcej na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz