środa, 30 lipca 2014

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Olsztynie - ZOSTAŃ TUTOREM

Program AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest już w Olsztynie - ZOSTAŃ TUTOREM „poszukujemy w naszym regionie chętne osoby, które chciałyby uczyć mądrości życiowej, szacunku dla drugiego człowieka oraz dystansu do samego siebie młodych „studentów” z olsztyńskich podstawówek”.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program (kolejnym jest Szlachetna Paczka, która także organizuje Stowarzyszenie WIOSNA), który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie i które potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać.
W AKADEMII kimś takim jest Tutor - wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach wypracowanej i sprawdzonej metodologii - tzw. Systemu Motywatorów Zmiany – trwa Kampania Zostań Tutorem, do której chcielibyśmy zaprosić wszystkich zwłaszcza studentów. (więcej na Facebooku). Po I edycji w Olsztynie zakwalifikowaliśmy się na kolejną i zwiększono liczbę dzieci do 50

Urszula Geszczyńska

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Olsztynie
Samo dostrzeżenie problemu nie jest trudne. Znalezienie rozwiązania jest prawdziwym wyzwaniem. Czy wiecie, że w tym roku chcemy dotrzeć do 1800 dzieci? Nie łatwe zadanie, a uda się je zrealizować tylko dzięki Wam. Mamy w Olsztynie 50 dzieci, które potrzebują drugiego człowieka.

To Ty możesz zmienić dzieci. Zostań odkrywcą, by pokazać światu ich mocne strony. Po prostu Zostań Tutorem! Czekamy na Twoje zgłoszenie!
Aplikuj jeśli:
  •  Jesteś studentem (lub będziesz lub absolwentem do 30 roku życia po studiach).
  •  Jesteś odpowiedzialny kończysz to czego się podejmujesz – doprowadzasz do końca.
  •  Jesteś ciekawy świata i ludzi, którzy Cię otaczają.
Wyzwania są dla Ciebie szansą na rozwój, a wygrana nakręca Cię do dalszego działania. Lubisz działać, a nie czekać aż samo się stanie. Co zyskasz?
Rozwiniesz najbardziej cenione na rynku pracy umiejętności: praca w zespole, komunikatywność, zdolności interpersonalne, organizacja własnego czasu. Możesz sprawdzić się w nowych ścieżkach rozwoju, np. szkolenia, promocja, zarządzanie. Satysfakcję z pomocy dziecku - Współpraca z Tobą pozwoli mu poczuć się ważnym i wartościowym. Pracę w jednym z najlepszych programów społecznych w Polsce.

Co robi Tutor?
  • Zostaje mentorem i przyjacielem małego studenta Akademii
  • Organizuje wydarzenia dla dzieci, tak by każde z nich poczuło się wyjątkowe.
  • Wygrywa!
  • Osiąga sukcesy i te małe i te duże.
  • Swoimi działaniami i postawą buduje silną organizację.
  •  Odkrywa potencjał w sobie i w dziecku. Inspiruje!
Zgłoś się na www.zostantutorem.pl. Wypełnij formularz. Zostań Tutorem w swoim mieście! Na zgłoszenia czekamy do 12 października 2014. Działamy na wolontariacie. Wciąż nie wiesz, czy jesteś gotowy zasilić szeregi Tutorów? Przypomnij sobie własne dzieciństwo i ludzi, dzięki którym jesteś tym, kim jesteś, masz takie, a nie inne pasje, cele i światopogląd. Teraz Ty możesz mieć wpływ na rozwój – podobnego do Ciebie sprzed kilku lat – młodego człowieka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz