czwartek, 1 września 2016

Noc Naukowców i bioróżnorodność na dachówkach malowana

W trakcie Jarmarku sztuki nie tylko ludowej, Olsztynek
Wystawa poplenerowa w połączeniu prezentacją multimedialną. Różnorodność biologiczna Warmii i Mazur malowana na starych dachówkach: rośliny, owady, grzyby, przyroda wiosennej łąki. Ponieważ wykorzystywane są stare dachówki to jest to forma upcyklingu. Autorzy wystawy: dr hab. Stanisław Czachorowski prof. UWM, prof. dr hab. Czesław Hołdyński, Anna Wojszel, Agnieszka Pacyńska-Czarnecka.

Malowanie dachówek w przestrzeni publicznej to forma aktywizującej edukacji pozaformalnej w zakresie przyrody i ochrony lokalnej bioróżnorodności. Otwarte plenery malarskie odbywały się w czasie pikników naukowych w połączeniu z opowieściami o przyrodzie. Jest to interdyscyplinarna forma upowszechniania wiedzy. Wystawie dachówek towarzyszyć będzie pokaz prezentacji ze zdjęciami i krótkimi filmikami, powstałymi podczas edukacyjnych plenerów (od godz. 21.00).

Dachówki malowane w trakcie pikników naukowych i edukacyjnych plenerów: 1 maja w Skansenie w Olsztynku „"Jarmark sztuki nie tylko ludowej. Wyczarowane z gliny.", 25 maja „piknik z etnobatniką” w ramach międzynarodowego Dnia Fascynujących Roślin (zobacz zdjęcia), 23. czerwca w czasie Nocy Świętojańskiej w Parku Centralnym oraz w czasie pikniku na trawie przy ul Stara Warszawska.

Dachówki malowali m.in.
Stanisław Czachorowski,
Anna Wojszel
Teresa Kosman
Antoni Jarczyk,
Teresa Sidor,
Hanna Ciecierska,
Elżbieta Wilińska
Agnieszka Pacyńska-Czarnecka
Agnieszka Markowicz
Barbara Kuczmarska

Data: 30 września 2016 r.,
miejsce: Biblioteka Główna UWM

Stanisław Czachorowski

Opis wystawy na stronie Europejskiej Nocy Naukowców
Plener w Parku Centralnym, Noc Świętojańska

Poplenerowa wystawa przed Wydziałem Biologii i Biotechnologii
Przykład wykorzystania, hotel dla owadów w Mazurskim Parku Krajobrazowym

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz