wtorek, 22 czerwca 2010

Kawiarnia pod gruszą czyli rękodzieło i Wiejskie Wrota w Lamkowie

W podolsztyńskich wsiach dzieje się wiele ciekawych rzeczy. W Bartągu odbywa się cyklicznie już letni festiwal teatrów amatorskich "Pod Brzozą", w Gadach "Piknik Archeologiczny", w Baudach powstała Aleja Biskupów (a to tylko maleńki fragment ogromnej różnorodności "prowincjonalnej" i "okolicznej"). W wielu miejscach ludzie nie wstydzą się swojej twórczości i intelektualnej aktywności. To za sprawą ludzkiej twórczości z zapomnienia wydobywane są stare wiosku, osady czy leśniczówki (np. Pranie).
W letni, wakacyjnych czas olsztyńska kawiarnia naukowa klubu porfesorów Collegium Copernicanum przybiera formę spotkań ... pod gruszą. Drzew oliwnych nie mamy, ale są piękne lipy, dęby czy wiejskie grusze. Tam chcemy się spotykać, poznawać, kontemplować, dyskutować i zbierać wrażenia.

26 czerwca godz. 13.00, Lamkowo. Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich Wrota w lamkowie zaprasza na warsztaty rękodzieła artystycznego w ramach projektu "Rękodzieło - pracownia warmińskiej kreatywności". Organizatorzy proponują haft krzyżykowy, malowanie na szkle, ceramice i jedwabiu, collage, szkice węglem. Tej twórczej aktywności towarzyszyć będzie park linowy dla dzieci, przygotowany przez Olsztyński Klub Wysokogórski. A wszystko odbędzie się na dziedzińcu szkolnym Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lamkowie.
(St.Cz.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz