wtorek, 29 czerwca 2010

Dyskusje na trawniku

Przestrzeń publiczna, przyjazna do dyskusji o świecie i o ludziach, jest wokół nas. Także i na trawniku. Wycieczka Promenadą Jakubową służyła odkrywaniu nie tylko historii i zapomnianego przez mieszkańców i olsztyńskie władze ciągu spacerowego, ale także odkrywaniu i odzyskiwaniu przestrzeni publicznej. Promenada Jakubowa (dawniej im. Beliena), miejscami jest trudna do przejścia, ze względu na błoto i leżące drzewa. Niewiele trzeba, aby przywrócić jej blask. Co prawda nie ma już dawnych czterech restauracji, znajdujących się przy promenadzie, ale można zaproponować inne urocze miejsca do odpoczynku i posilenia się nie tylko duchowego.
W trakcie spaceru oraz dyskusji na trawniku zrodziło się kilka kolejnych pomysłów, nie tylko do dyskusji ale i do wspónych działań. Niebawem szerzej o tym napiszemy i zaporosimy do współuczestnictwa.

Więcej zdjęć z wycieczki i dwa krótkie filmiki (1, 2).

Natomiast 2 lipca zapraszamy do Wegajt, gdzie Ośrodek Teatru Węgajty o godz. 19.00 przedstawi Wieczór Bizantyjski - wystawę ikon i koncert śpiewu liturgicznego.
St. Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz