środa, 30 czerwca 2010

Nauką i techniką interesują się nie tylko Europejczycy

"Wiadomościami naukowymi i technologicznymi interesuje się w Europie więcej osób niż newsami o sporcie, kulturze czy polityce. Polska jednak jest jednym z sześciu krajów Unii Europejskiej, których obywatele najmniej interesują się sprawami nauki - wynika z nowego sondażu Eurobaromertu. Badanie objęło ponad 26 tys. obywateli Unii Europejskiej, w tym tysiąc Polaków. Nauka i technologia to dla Europejczyków temat godny zainteresowania - jest nim zaciekawionych (bardzo lub całkiem) czterech na pięciu respondentów. Większym zainteresowaniem cieszą się jedynie problemy środowiska (88 proc. zainteresowanych) i odkrycia medyczne (82 proc.). " (czytaj cały tekst z PAP serwis Nauka w Polsce)

Pora aby i olsztyńskie media dostrzegły ten fakt! Tylko na nielicznych portalach pojawiły się działy "nauka". Tak jakby Olsztyn nie był miastem akademickim i jakby nic ciekawego z naukowego punktu widzenia się nie działo! Tak jakby w Olsztynie nie mieszkało blisko 40 tys. studentów, tysiące naukowców i tysiące licealistów! Nie zapominając o słuchaczach uniwersytetów trzeciego wieku.

Czego nam brakuje do szerszego i częstszego mówienia, opowiadania obrazem i pisania o nauce i technice? Zapraszamy do dyskusji! Czy potrzebny byłby serwis "Nauka w Olsztynie"?

St.Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz