poniedziałek, 11 stycznia 2010

Plany na rok 2010

Po długich dyskusjach w pięknych wnętrzach a także po przemyśleniach w samotni, w roku 2010 chcemy dalej spotykać się w dotychczasowej formule. Poza czwartkami będą to także środy oraz okazjonalnie także inne dni tygodnia. Przesuwamy ponadto spotkania na godz. 17.30, aby umożliwić udział osobom pracującym do poźnego popołudnia. Nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, jednej kawiarni. Poszukiwać będziemy także i inych sympatycznych wętrz (czekamy na sugestie i zaproszenia). Chcemy równieże organizować spotkania poza Olsztynem (miejsca i tematyka w trakcie uzgodnień). Będą także wycieczki oraz organiozwane wystawy.

W najbliższym czasie zaplanowaliśmy w Kawiarni Moja, ul. Dąbrowszczaków 10:
  • 15 stycznia, wernisaż prof. Eugeniusza "Geno" Małkowskiego - "Początek Świata", Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25.
  • 20 stycznia (środa), prof. Czesław Hołdyński, temat spotkania "Rola parków krajobrazowych w ochronie przyrody i krajobrazu", uczestnicy otrzymają w prezencje pięknie ilustrowaną książkę pt. "Rośliny naczyniowe Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich"
  • 21stycznia (czwartek), prof. Halina Romanowska-Łakomy, temat dyskucji "Świętość w życiu zwykłego człowieka" czyli dywagacje nad książką "O sakralnych możliwościach człowieka".
  • luty - wystawa ikon malowanych przez Irenę Tyllo oraz dyskusja o tworzeniu przyjaznej przestrzeni publicznej dla olsztyniaka i turysty bardziej wymagającego.

W najbliższych tygodniach będzie także poruszana tematyka filozoficzna, ochrony przyrody na Warmii i Mazurach, tematyka hydrobiologiczna i... warto jeszcze przypomnieć, że na spotkania szczególnie gorąco zapraszamy studentów. Tematykę spotkań tworzymy wszyscy. Bowiem łączy nas ciekawość i zdziwienie. "Uniwersytet" jest tam, gdzie "my" jesteśmy i nasza ciekawość świata :).

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz