poniedziałek, 18 stycznia 2010

Hiszpańskie klimaty i kawiarnie w przestrzeni publicznej

Na zaproszenie Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego uczestniczyłem w wizycie studyjnej ("Regionalny System Wspierania Innowacyjności") w Hiszpanii, w regionie Murcji. Na marginesie głównego celu wizyty uwagę moją zwróciło znacznie intensywniejsze wykorzystywanie przestrzeni publicznej (w mieście) do spotkań towarzyskich. Liczne kawiarenki, restauracje, puby, umiejscowione w pięknych skwerach i parkach. Stoliki zapełniają się zarówno w porze sjesty jak i wieczorem.

Klimat klimatem ale jest potrzebna także i wola do spotykania się. W Olsztynie brakuje zarówno infrastruktury jak i tradycji. My jednak będziemy uparcie spotykać się nie tylko po to, żeby konsumowac napoje i jadło, ale żeby dyskutować i "konsumować" wiedzę.

O wrażeniach z pobytu w Kartagenie (zdjęcie u góry, jedna z wielu kawiarenek), Murcji (stolicy regionu) oraz Caravaca de la Cruz będzie okazja opowiedzieć przy olsztyńskim kawiarnianym stoliku. Tak jak i o innych naszych podróżach bliski i dalekich, z ciekawości do poznawiania świata i ludzi. Ze szczególnym uwzględnieniem podróży intelektualnych :).
St. Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz