sobota, 25 września 2010

Refleksje i plany na najbliższy rok

Na czwartkowym spotkaniu w Baccalarium (w czasie Olsztyńskich Dni Nauki) wstępnie ustaliliśmy co następuje:
  • Spotykać będziemy się jednak na olsztyńskiej Starówce (od 17.00), w najbliższą niedzielę jeszcze w Kawiarni Moja, potem także "U Artystów". Dzień tygodnia wybierzemy po ustaleniu się planu zajęć, najpewniej środa i czwartek. Utrzymamy cotygodniowe spotkania tak jak dotychczas.
  • Co jakiś czas organizować będziemy spotkania weekendowe (bo nie wszyscy w nawale pracy mogą pozwolić sobie na wyjście popołudniowe w środę i czwartek), nie tylko w Olsztynie ale najchętniej w formie wyjazdowej. Chcemy spotykać się także z mieszkańcami, którym do Olsztyna daleko, a my przy okazji poznamy piekną Warmię i sympatyczne Mazury.
  • W maju z inicjatywy p. Andrzeja Małyszko, włączymy się czynnie w wymyślony przez niego dwubój: kajakiem z Rusi pod olsztyński zamek, potem rowerem do Rusi. A tam przy ognisku z zaproszonymi władzami lokalnymi odbędziemy kameralne rozmowy o nauce.
  • W drugiej połowie sierpnia - z inicjatywy prof. Lechosława Ragana - zorganizujemy rejs żeglarski po jeziorach Mazurskich. Zatrzymywać się będziemy w kilku miejscach i w ten sposób kameralne spotkania z nauką trafią np. do Mikołajek, Rynu, Popielna, Giżycka, Pisza itd.
  • Co miesiąc realizować będziemy radiowe odsłowy kameralnych spotkań z nauką. Pojawiła się także możliwość zagoszczenia w telewizji.
  • W najbliższym czasie spotkania poświecone będą nowemu forum dyskusyjnemu "jawia i nawia", biograficznym i autobiograficznym książkom z olsztyńskiego światka akademickiego oraz temu jak zorganizować Muzeum Techniki... w Kortowie.

Zapraszamy z własnymi pomysłami i chęcia do dyskusji. Liczymy także na wspołpracę i obecność dziennikarzy. W najblizszym roku akademickim częściej chcemy spotykać się na trawie, w tej odzyskiwanej przestrzeni publicznej.

St.Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz