poniedziałek, 26 września 2011

Mamy cud natury, czyli niekonwencjonalna inauguracja roku akademickiego

W sobotę, 1 października br., studenci ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie posprzątają okolice jeziora Bartążek i wyznaczony przez nadleśnictwo fragment Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Studenci w ten sposób inaugurują nowy rok akademicki oraz promują akcję prośrodowiskową "Cud natury mamy i o niego dbamy". Bo żeby nasze jeziora i lasy warmińskie i mazurskie były rzeczywistym cudem natury, musimy o niego dbać na co dzień, a nie tylko od święta i w czasie medialnej kampanii.

Pierwsza grupa studentów, zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci, wyrusza od ul. Przyrodniczej i kończy na plaży w Bartążku. Tam w wyznaczonym miejscu pozostawią zebrane śmieci. Druga grupa wyruszy ścieżką leśną z obrzeży Olsztyna (przy blokach "Tęczowego Lasu" w kierunku Butryn) w okolice Jeziora Kielarskiego (przy leśniczówce Zazdrość na trasie Olsztyn-Butryny).

Studenci zakończą zbiórkę około godziny 10. Tam nastąpi też finał rozpoczętej przez studentów akcji zbiórki nakrętek na leczenie Szymonka i pokaz pierwszej pomocy (we współpracy z PCK i młodzieżą z LO V). Nad Jeziorem Kielarskim studenci dołączą do akcji Nadleśnictwa Olsztyn "Bieg o Puchar Nadleśniczego". Cud natury to wspólna i interdyscyplinarna sprawa.
St.Cz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz