wtorek, 9 lutego 2010

Newsbar czyli dlaczego media nie piszą o nauce?

Dziennikarstwo społeczne ma przed sobą dużą przyszłość. Dlaczego? Bo autorzy piszą tylko wtedy, gdy mają coś do powiedzenia i chcą uzewnętrznić swoje wrażenia, przemyślenia. Nie muszą pisać, bo akurat trzeba wyrobić normę. Można więc się spodziewać, że mniej będzie jałowego i pustego przelewania tych samych treści czy mało interesujących skandali (bo jak się nie ma pomysłu, to zawsze można zdjąć spodnie? lub opisać wypadek drogowy?).

Internet znakomicie obniża koszty publikacji a więc znacząco upowszechnia dziennikarstwo społeczne. Na naszych oczach zachodzi rewolucja, porównywalna do tej, gdy wynaleziono druk (zamiast drogiego i czasochłonnego przepisywania ręcznego).

Niedawno w internetowej gazecie NewsbarOlsztyn pojawiła się zakładka "nauka" (http://newsbar.pl/kategoria/nauka). Ciesząc się z takiego poszerzenia zakresu merytorycznego, gorąco zapraszamy wszystkich naszych uczestników spotkań kameralnych z nauką do pisania o nauce, odkryciach naukowych, naukowcach, "sensacjach" z odkrywania świata we wszystkich jego wymiarach także i na łamach Newsbaru. Niech Olsztyn rzeczywiście będzie z ducha miastem uniwersyteckim!

St. Cz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz