środa, 7 kwietnia 2010

Kameralne spotkanie z wydawcą, regionalistą i podróżnikiem

15 kwietnia (czwartek), Kawiarnia Moja (ul. Dąbrowszczaków 10), godz. 17.30 - Andrzej Jadwiszczak jako gość specjalny kameralnych spotkań z nauką i naukowcami. Andrzej Jadwiszczak to podróżnik, olsztyński wydawca (Wydawnictwo Mantis), przyrodnik. Od niedawna pasjonuje się poznawaniem i utrwalaniem w papierze kulturowych i przyrodniczych ciekawostek regionu Warmii i Mazur.

Andrzej Jadwiszczak to hobbysta-entomolog (badacz owadów), specjalizujący się w biedronkach z całego świata, wydawca książek kolekcjonerskich, przyrodniczych i entomologicznych. Urodził się w 1957 r. w Łodzi. Opublikował 17 prac naukowych, opisał jeden nowy dla nauki rodzaj i 14 nowych dla nauki gatunków. Odbył kilka wypraw badawczych do krajów tropikalnych. Posiada zbiór chrząszczy z całego świata, liczący ok. 21 000 okazów (w tym ok. 11 500 Coccinellidae czyli biedronek) w prywatnej kolekcji w Olsztynie. Wydawca i redaktor czasopisma Notatki Entomologiczne, Odonatrix, od 2004 r. prezes Klubu Przyrodników Warmii i Mazur. Od 2006 r. redaktor naczelny kwartalnika Natura - Przyroda Warmii i Mazur.

16 kwietnia godz. 16.00, miejsce: Baccalarium (Kortowo) - otwarcie wystawy fotograficznej Jerzego Walugi ph. "Wielkie Jeziora Mazurskie - zdjęcia lotnicze". Więcej informacji

21 kwietnia, Kawiarnia Moja, spotkanie z dr hab. Krzysztofem Brylem oraz biofizyką i modelowaniem w biologii. Szczegóły niebawem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz