piątek, 5 marca 2010

Szkolić naukowców by mówili profesjonalnie

"Od czerwca do sierpnia na wybrzeżu Adriatyku odbędzie się cykl krótkich warsztatów popularyzatorskie dla naukowców. Organizowane przez Komisję Europejską szkolenia są kierowane są przede wszystkim do badaczy zaangażowanych są w projekty europejskie 7 PR, a jednocześnie w kontakty z krajowymi i międzynarodowymi mediami. Krajowy Punkt Kontaktowy zachęca polskich uczonych do zgłaszania się na warsztaty. W ramach projektu ESConet Trainers (ang. European Science Communication) w Dubrowniku (Chorwacja) zaplanowano cykl trzydniowych szkoleń, które mają przygotować uczonych do udziału w dialogu społecznym.

Po ukończeniu kursu jego uczestnicy będą potrafili profesjonalnie - a więc językiem innym, niż ten, którym posługują się w pracy naukowej - wyjaśniać społeczeństwu idee i cel swoich badań. Dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystywać nowe formy komunikacji, np. blogi i strony internetowe dla lepszego porozumienia nie tylko z osobami zainteresowanymi nauką popularną, ale też z potencjalnymi inwestorami, którzy mogą się przyczynić do rozwoju projektów badawczych i ich komercjalizacji." czytaj cały artykuł

PAP - Nauka w Polsce
agt/ kap/

Jak widać, z naszymi olsztyńskim kameralnymi spotkaniami z nauką i naukowcami (we współpracy z lokalnymi mediami) nie jesteśmy tacy "100 lat za Murzynami" :). No cóż, miasto, w którym przebywał Mikołaj Kopernik i nas do czegoś zobowiązuje :). Przy okazji zapraszamy do aktywnego udziału i wspołtworzenia naszych spotkań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz