Z rozmaitych form popularyzacji wiedzy mogli także skorzystać mieszkańcy i goście np: Skierniewic, Sandomierza, Siedlec, Włocławka. Ciekawscy mogli wybrać się również do Olecka na III Festiwal Nauki i Sztuki czy III Festiwal Nauki "Wehikuł Czasu" w Pile. (...)
Idea popularyzacji nauki pojawiła się po raz pierwszy we wrześniu 1831 roku w Wielkiej Brytanii. Powstało wówczas Brytyjskie Stowarzyszenie Wspierające Naukę (The British Association for the Advancement of Science). W styczniu 2009 roku zmieniło ono nazwę na The British Science Association.
(...) Jednym z efektów prężnego ruchu festiwalowego jest również pojawienie się popularyzatorów nauki - naukowców, pasjonatów nauki i dziennikarzy, którzy w przystępny dla przeciętnego odbiorcy potrafią opowiedzieć nawet o najbardziej skomplikowanych zagadnieniach naukowych. "
źródło (PAP nauka, czytaj więcej)
W kameranych spotkaniach z nauką czasem uczestniczą i najmłodsi (jak widać na zdjęciu). Sama natomiast idea olsztyńskiej kawiarni naukowej to codzienne uzupełnienie bardziej odświętnych, masowych i widowiskowych festiwali nauki. Chcemy pokazać jak duże jest zainyteresowanie wiedzą i poznawaniem, jak duza i liczna jest w Olsztynie grupa "konsumentów" informacji naukowych i popularnonaukowych (przykładem może być wczorajsza europejska Noc Muzeów) . Warto dla nich pisać, nagrywać, kręcić. Dziennikarzy z różnych mediów zapraszamy do głębszej współpracy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.